google-site-verification: google7d298e1568d15ffd.html

10 najatrakcyjniejszych miejsc Peru

Zaginione miasta Inków, jezioro Titicaca, pustynia Nazca, zabytki kolonialne. Aby pomóc w zobaczeniu atrakcji tego dużego i interesującego kraju, poniżej przedstawiamy subiektywny ranking.

10. Arequipa

Założone przez Hiszpanów w XVI wieku miasto, drugie co wielkości miasto w Peru, pełne jest kolonialnych zabytków, obecnie zostało wpisane na listę UNESCO. Malownicze położenie w otoczeniu gór Cordillera Volcanica oraz wspaniałe zabytki z katedrą oraz klasztorem Świętej Katarzyny czynią miasto jedną z największych atrakcji Peru.       

9. Lima

Pełna życia Lima to stolica i jednocześnie największe miasto Peru, położone nad Oceanem Spokojnym. Historyczne centrum z zabytkową, imponującą katedrą, której budowę rozpoczął Francisco Pizarro, sąsiaduje z eleganckimi dzielnicami, położonym malowniczo na klifach nad Pacyfikiem.

8. Pisac

Jedne z najbardziej imponujących ruin twierdzy i miasta Inków, dominujące nad żyzną, rolniczą doliną. Wrażenie robią ogromne i rozbudowane tarasy nazywane andenes. Na szczytach znajduję się pozostałości cytadeli, która strzegła wejścia do świętej doliny Inków od strony południowej oraz zabezpieczała panowanie Inków nad podbitymi ludami.

7. Jezioro Titicaca i pływające wyspy Uros

Jedną z większych atrakcji Titicaca są malownicze pływające wyspy Uros, budowane z porastającej jezioro trzciny totora. Totora jest tu podstawą całej egzystencji: Indianie budują z niej także domy na wyspach, łodzie czy meble, a rdzeń rośliny jest jadalny.

6. Ollantaytambo

Inkaska forteca malowniczo położona w dolinie rzeki Urubamba, na szlaku z Cuzco do Machu Picchu, na wysokości ok. 2800 m n.p.m. Jedno z większych i dobrze zachowanych miast Inków, łatwo dostępna dla zwiedzających, z malowniczym widokiem na dolinę i sąsiednie wzgórza z przyklejonymi do stoków spichlerzami Inków.

5. Kanion Colca

Około 100 km na północ od Arequipy znajduje się jeden z najgłębszych na świecie kanonów, Colca. Ściany kanionu wznoszą się nawet około 4200 m ponad poziomem rzeki, czyli jest dwa razy głębszy niż słynny kanion rzeki Colorado. Ale kanion to nie tylko urwisko, ale także łagodna dolina z budowanymi od setek lat tarasami, malownicze miasteczka i sąsiedztwo ośnieżonych wulkanów.

4. Salineras de Maras

To jedno z niezwykłych miejsc, które wywierają największe wrażenie. Tysiące basenów do pozyskiwania soli ze spływającej z gór wody. Wykute malowniczo na stoku góry, na trasie strumienia spływającego do pobliskiej rzeki Urubamba, rozbudowywane i używane od tysiąca lat.

3. Cuzco

Święte miasto i stolica imperium Inków. Współczesne miasto zbudowane jest wokół tych samych placów i ulic, z wykorzystaniem części budowli inkaskich. Dziś ten konglomerat miasta Inków i hiszpańskich zdobywców tworzy unikalną atmosferę i styl.

2. Nazca

Lot samolotem nad pustynią Nazca i podziwianie tajemniczych linii i rysunków to wspaniała przygoda, a widoki pustyni z samolotu są wspaniałe.

1. Machu Picchu

Zwycięzca może być tylko jeden. Widok znany z tysięcy zdjęć, jednak robi ogromne wrażenie kiedy sami oglądamy. Warto wybrać się poza szczytem zwiedzania, a gdy dopisze pogoda i przebłyski słońca wydobędą spowite chmurami ruiny … pozostanie cieszyć się magią tego miejsca.

Zobacz także

Titicaca

Lima

Kanion Colca

Paracas i Islas Ballestas

Salineras de Maras

Arequipa

 

Dziękujemy za odwiedziny serwisu. Mamy nadzieję, że znalazłeś  tu informacje oraz inspiracje do podróży do wielu wspaniałych miejsc.

Zapraszamy do odwiedzenia serwisu www.portalpodroze.pl gdzie znajdziesz inspiracje i pomysły na nowe wyprawy.

 

error: Content is protected !!